Sobota, 16 grudnia 2017 r.
Imieniny obchodzą: Albina, Zdzisław

Oliwier Jończyk mistrzem Polski młodzików!

Rafał Zblewski  |  25 września 2017

W dniach 23-24 września w Białej Podlaskiej odbywały się Mistrzostwa Polski Młodzików- Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego. W zawodach startowało 4 uczniów klasy sportowej Gimnazjum w Borzytuchomiu.

Damian Rola zajął 12 miejsce w chodzie na 5000m. Sztafeta 4x100m chłopców w której biegli Maciej Janta- Lipiński, Konrad Breza i Oliwier Jończyk zajęła 15 miejsce. Maciej wygrał swoją serię na 100m p.k..

Oliwier Jończyk wygrał bieg na 1000m po pasjonującym finiszu . Mistrz kraju wcześniej uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Kołczygłowach. Sportowo rozwijał swoje umiejętności w klubie Talex - Borysław Borzytuchom. Pod kierunkiem Joanny Kalinowskiej uczył się skoku wzwyż i biegania startując w Cross Festivalu i Czwartkach LA. Od 2015 roku młody lekkoatleta uczy się w klasie sportowej naszego gimnazjum. W tym roku Oliwier poczynił duże postępy , wygrywając wszystkie biegi w swojej kategorii. Został mistrzem województwa, mistrzem gimnazjady, zwyciężał w zawodach międzywojewódzkich. Lekcje wychowania fizycznego prowadzi w klasie Janusz Ścigała,  trenerem ucznia jest Jarosław Ścigała.

Gratulujemy uczniom i życzymy kolejnych medali i rekordów !