Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Katarzyna, Celestyna, Wilhelm

IV Świąteczno Noworoczny Sołecki Turniej Piłki Siatkowej

Paweł Zaborowski  |  3 stycznia 2020

Za zwycięstwo 2:0 przyznawano 3 punkty. Za wygraną 2:1 następował podział  punktów: 2 punkty  za zwycięstwo 1 za wygrany set. W pierwszym meczu zmierzyły  się drużyny Borzytuchomia i Krosnowa. Mecz zakończył się wynikiem 0:2 (19:25; 18:25). Kolejny mecz rozegrały sołectwa Jutrzenki i Niedarzyna. Trzysetowe spotkanie zakończyło się zwycięstwem  Niedarzyna 1:2 (25:19; 21:25; 15:17).  W kolejnym meczu zawodnicy Niedarzyna, po chwili odpoczynku podjęli walkę z ekipą z Borzytuchomia.  Mecz zakończył się wynikiem 2:0 na korzyść Niedarzyna, którzy wygrali w obu setach do 20. W kolejnym meczu zmierzyły się sołectwa Jutrzenka oraz Krosnowo. Zwycięstwo na swoim koncie zapisało Krosnowo wygrywając mecz 2:0 (21:25; 23:25). Po przegranym meczu zawodnicy z Jutrzenki musieli podjąć walkę z Borzytuchomiem o 3 miejsce w turnieju. Obie ekipy przegrały swoje dotychczasowe mecze. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Borzytuchomian 2:1 (29:27; 22:25; 15:10) Dzięki wygranej to ostatecznie Borzytuchom zajął miejsce na najniższym stopniu podium.  Ostatni mecz w turnieju okazał się finałem. Niedarzyno oraz Krosnowo miały na swoim koncie po dwa zwycięstwa. Więcej siły w ostatniej konfrontacji zachowali zawodnicy Niedarzyna i po ostatnim gwizdku sędziego mogli cieszyć się ze zwycięstwa oraz pierwszego miejsca w turnieju, wygrywając mecz 2:0 (25:23; 25:23).  W ten sposób obronili zdobyte przed rokiem trofeum.

Klasyfikacja końcowa IV Świąteczno – Noworocznego Sołeckiego turnieju piłki siatkowej o puchar Prezesa Stowarzyszenia Kultury Fizycznej JUTRZENKA w Borzytuchomiu:

• Niedarzyno
  • Krosnowo
  •  Borzytuchom
  • Jutrzenka

W skład zwycięskiej drużyny weszli: Ewelina Lorbiecka, Marek Lorbiecki, Jan Lorbiecki, , Roman Mański, Robert Stoltman, Krystian Urbański, Damian Trapp.

Po krótkiej przerwie odbyło się podsumowanie imprezy, której dokonał Roman Drab. Udekorowano zwycięzców, wręczono puchary, dyplomy oraz nagrody. Każdy z uczestników otrzymał okolicznościową koszulkę.

Statuetkę dla najlepszego zawodnika odebrał Roman Mański.

W przerwach między meczami na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek, kawa oraz herbata.

Zarząd Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Jutrzenka w Borzytuchomiu dziękuje zawodnikom oraz kibicom za uczestnictwo w turnieju oraz wszystkim, którzy mieli udział w przygotowaniu imprezy. Podziękowania także dla ZS Borzytuchom za udostepnienie sali gimnastycznej oraz Dyrektora GBiOK w Borzytuchomiu za oprawę muzyczną.

Zapraszamy na kolejny turniej w przyszłym roku.